loading
  • Pon-Pt 10:00-16:00 | Sob 10:00-14:00
Renowacja liter nagrobnych Gorzów

Renowacja napisów nagrobnych

Napisy na tablicy nagrobnej wykonywane są różnymi technikami. Najbardziej popularne to napisy piaskowane, kute oraz montowane do kamienia litery metalowe.

Litery metalowe są solidne, trwałe i nie wymagają regularnego odświeżania, jednak nie są tanie.

Z kolei czytelność napisów piaskowanych, czy kutych mija z upływem czasu, dlatego możliwie najlepszym rozwiązaniem jest renowacja. Litery piaskowane są wyżłobione w kamieniu, dzięki czemu, z uwagi na ten sam rodzaj materiału, odrestaurowanie napisu jest szybkie i efektowne.

Aby przywrócić dawny wygląd literom na pomniku, można zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. Poprawienie napisów nagrobkowych przez kamieniarza odbywa się
z poszanowaniem pomnika oraz terenu wokół miejsca pochówku. Istotnym czynnikiem jest określenie z jakim rodzajem liter oraz kamieniem mamy do czynienia, ponieważ trzeba będzie wybrać odpowiednie narzędzia.

Pierwszą, niezwykle ważną czynnością jest przygotowanie miejsca do renowacji napisu. Kolejno napis jest dokładnie oczyszczany oraz odtłuszczany. Odnawianie napisu odbywa się przy użyciu profesjonalnych farb do kamienia – są one trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Z reguły nakłada się dwie warstwy farby po to, aby napis był wyraźny i bardziej trwały.

Malowanie liter Gorzów

Renowacja napisu to dość prosty i nieskomplikowany zabieg, który nie wymaga demontowania jakichkolwiek elementów nagrobka. Jedynym warunkiem do wykonania renowacji są odpowiednie warunki pogodowe.  Odnowienie liter to prosta i stosunkowo tania usługa, dzięki której nagrobek oraz miejsce pamięci po zmarłym zyska dawny blask.

post-img
Prev post

Granit Polski czy Chiński